:: Aktuális híreink

2014.03.13

Ferenci Melinda a csúcson

Ismét országos bajnokságot rendezett a Magyar Atlétikai Szövetség Budapesten a SYMA Csarnokban. Az ifjúságiak fedett pályás bajnokságán több, mint félezer 16-17 éves atléta állt rajthoz. Zalából a Zalaszám Zalaegerszegi Atlétikai Club és a Keszthelyi VDSE ifjú reménységeinek drukkolhattak a sportág rajongói. A korábbi évek jó hagyományainak őrzőjeként állt rajthoz Ferenczi Melinda,a Zalaszám ZAC ifjúsági európai olimpia ezüstérmese. Melinda és edzője-Kámán Ferenc- úgy döntött,hogy az első versenynapon kihagyja a 60 m-es síkfutást,s csak a vasárnapi 200 m-es síkfutásra koncentrál...

A döntés helyesnek bizonyult. Melinda az egy körös versenyben nem csak rajt cél győzelmet aratott,hanem 24,67 mp-es teljesítménnyel új országos rekordot állított fel 200 m-en.”Erre a produkcióra készültünk,ennek a célnak rendeltük alá az idei fedett pályás idényre való felkészülést. Örülök,hogy 200 m-en immár a harmadik országos csúcsot állíthattam fel az elmúlt két esztendőben. Köszönöm a nevelőedzőimnek,az edzőmnek ,a családomnak és minden támogatómnak,hogy biztosították a munkámhoz a jó feltételeket. Nagyon boldog vagyok,hogy szurkolóimnak örömöt okoztam”.A Zalaszám ZAC ifjú hölgyei még egy országos bajnoki címet nyertek.4x200 m-en a Fehér Gabriella,Hári Anna,Molnár Jázmin,Ferenczi Melinda kvartett esélyeshez méltóan,jó váltásokkal magabiztos győzelmet arattak. A négyes fogatot Kámán Ferenc, Laczkó László és Csiszár Attila készítette fel. S akkor következzenek az ezüstös hölgyek és urak. Hári Anna az első versenynapon 400 m-en nagy küzdelemben,szoros versenyben 59,05 mp-es időeredménnyel lett ezüstérmes,majd másnap a 60 m-es gátfutásban ismételt a sokoldalú ifjú hölgy.8,42 mp-es teljesítménnyel szerezte meg második ezüstérmét Kámán Ferenc edző tanítványa. Az első éves ifjúsági korú Veiland Violetta súlylökésben szintén ezüstérmet nyert 12,26 m-es eredménnyel. Bognár Szabolcs tanítványa diszkoszvetésben is döntőbe jutott.29,84 m-es dobással negyedik helyen végzett. Köcse Richárd és Aczél Norbert egy-egy ezüst és egy-egy bronzéremmel gazdagította a Zalaszám ZAC éremgyűjteményét. Ricsi 200 m-en 22,50 mp-es idővel második, 60 m-en pedig 7,13 mp-es teljesítménnyel harmadik helyen ért célba. / Edző: Kámán Ferenc /.Norbi a diszkoszt 50,88 m-ig vetette,míg a súlygolyót 15,04 m-ig lökte. Az előbbiben ezüst, az utóbbiban bronzérmes lett. /Edző: Bognár Szabolcs /.Ugyancsak bronzérmet akasztottak Major Márk nyakába, miután diszkoszvetésben ő is 50 m fölé került. A harmadik helyezést jelentő dobás 50,78 m volt. Súlylökésben ugyanő14,28 m-rel 6. lett. /Edző: Bognár Szabolcs /A Zalaszám ZAC 4x200 m-es fiú váltója Sirsom Dominik,Wolf Levente,Köcse Richárd,Ott Benjamin összeállításban 1:36,19 perces idővel 4. helyen hozták be a célba a vátóbotot. A Zalaszám ZAC középtávfutói is értékes helyezéseket értek el. Ott Benjamin 800 m-en 2:01,65 mp alatt teljesítette a távot,s negyedik helyen ért célba.1500m-en pedig 7. lett 4:18,08 perces teljesítménnyel. Bicsák Flóra csak 1500 m-en tudott rajthoz állni,s 4:47,39 perces idővel ötödik helyezést ért el. Kámán Ferenc a két arany,a négy ezüst és a három bronzérmet nagyra becsüli,s abban bízik,hogy a nyári zalaegerszegi szabadtéri bajnokságon néhány érem még fényesebb lesz. Szakály István klubmenedzser azt emelte ki, hogy a mindig kiemelkedő eredményeket produkáló rövidtávfutó szakág mellett a dobók és a középtávfutók is jól szerepeltek.